Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

همه ما در طول شبانه روز، با شبکه های اجتماعی زیادی سر و کار داریم و ساعات زیادی از وقت ارزشمندمان را در شبکه های اجتماعی صرف میکنیم.

اما اگر امکانات و قابلیت های این شبکه ها را بشناسیم، و درک بهتری از آن ها بدست آوریم، میتوانیم بسیار بهتر، مفیدتر و هدفمند تر از این شبکه ها استفاده کنیم.

در آخرین کنفرانس خبری فیسبوک که اخیرا برگذار شد، غول شبکه های اجتماعی یعنی فیسبوک، اطلاعیه های زیادی را از امکانات جدید این شبکه در اختیار هوادارن گذاشت.

با ما همراه باشید تا با امکانات شگفت انگیز فیسبوک آشنا شوید.

واقعیت مجازی

شاید بتوان مهم ترین بخش این کنفرانس خبری را، مربوط به بخش واقعیت مجازی فیسبوک دانست.

در طول کنفرانس، مارک زوکربرگ (مدیر و موسس فیسبوک) به تکنولوژی های جدیدی اشاره کرد که به زودی در تلفن های هوشمند ما ظاهر خواهند شد.

امکان جدید فیسبوک که Facebook Spaces نام دارد به کاربران این امکان را میدهد تا یک گروه 1تا4 نفره بسازند و با هدست “Oculus Rift- واقعیت مجازی” از مکانی به مکان دیگر سفر کنند. همچنین با این قابلیت میتوانید برای خود آواتاری بسازید و در فضای 360درجه به اشتراک بگذارید.

زوکربرگ به قابلیتی اشاره کرد که به کاربران این امکان را میدهد تا اشیای مجازی را در محیط واقعی قرار دهند! به طور مثال قرار دادن یک نوشته مجازی بر روی یخچال! یا حتی امکان تغییر تصاویر دو بعدی به سه بعدی و …

دوربین

در اپلیکیشن دوربین فیسبوک، دو ابزار جدید و قدرتمند قرار گرفته است. این دو ابزار به کاربران این امکان را میدهد تا افکت های مختلف را بر روی عکس هایشان اعمال کنند و یا اینکه خود کاربران به خلق این افکت ها بپردازند.

مسنجر (پیام رسان) فیسبوک

تا به الان مسنجر فیسبوک به یکی از شناخته شده ترین و پرکاربر ترین مسنجر های دنیا تبدیل شده است. اما با اینحال، فیسبوک قصد دارد تا کاربران بیشتری را به این مسنجر جذب کند. اما چگونه؟

فیسبوک قصد دارد تا امکان انجام بازی های گروهی در مسنجر را فراهم کند. با این قابلیت، کاربران میتوانند درون مسنجر فیسبوک، به بازی های گروهی با دوستان بپردازند و حتی نتایج آن را به اشتراک بگذارند.

همچنین فیسبوک امکان پرداخت درون-برنامه ای را برای کاربران فراهم خواهد کرد. به این منظور که کاربران قادر خواهند بود تا درون مسنجر به پرداخت اینترنتی بپردازند. به طور مثال با این قابلیت میتوانید بلیط فستیوال های متفاوت را بخرید.

از دیگر مواردی که باید به آن اشاره کرد، ادغام مسنجر فیسبوک با Apple Music است. (جزئیات زیادی در اینباره مطرح نشده است که در صورت انتشار آخرین اخبار در اینباره، آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.)

ربات ها به فیسبوک هم خواهند آمد!

این عنوانی است که فیسبوک در کنفرانس خبری خود به کاربران اعلام کرده است. از این به بعد ربات های مسنجر فیسبوک، میتوانند اتفاقات جالبی را برای ما رقم بزنند.

به طور مثال ربات “theScore” میتواند اطلاعات جالبی از امتیاز بازی ها ارائه دهد و اینکه به توسط این ربات میتوانید یک دوره رقابتی از بازی های موردنظرتان را دنبال کنید.

با ذهنتان بنویسید و چت کنید!

عنوانی عجیب و خبری حاشیه ساز از فیسبوک که امروزه ذهن کاربران را مشغول خود کرده است. با ما همراه باشید.

سرپرست تیم تحقیقات فیسبوک (Regina Dugan) اعلام کرده است که گروهش در حال کار بر روی قابلیتی هستند که فیسبوک ذهن کاربر را میخواند و به توسط رشته های عصبی کاربر، به نوشتن متن میپردازد. بدین معنا که کاربر میتواند با کنترل ذهن به نوشتن متن (تا 100 حرف) بپردازد.

اطلاعات بیشتری از این موضوع در دسترس نیست و در صورتی که اطلاعات جدیدی در اینباره مطرح شود، حتما با شما عزیزان به اشتراک خواهیم گذاشت.

امیدواریم که این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. ما همواره در تلاش هستیم تا شما را از جدیدترین اخبار و امکانات شبکه های اجتماعی مطلع سازیم و گام به گام با شما حرکت کنیم.

برای حمایت و در نتیجه بهبود عملکرد ما، این مقاله را به اشتراک بگذارید. همچنین منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده شما هستیم.

مترجم و نویسنده: شایان رمضانی

منبع: entrepreneur.com

اردیبهشت 1396

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.